Przejdź do treści
Strona główna » Konferencje 2023

Konferencje 2023

Wpis będzie aktualizowany na bieżąco 🙂

Prawie połowa stycznia za nami, więc najwyższa pora zaplanować swój udział w tegorocznych konferencjach. Wygląda na to, że konferencje w 2023 roku będą miały szansę się odbyć (w przeciwieństwie do lat poprzednich), dlatego w dzisiejszym wpisie na blogu dzielę się z Tobą najciekawszymi wg mnie konferencjami IT w tym roku.

Infoshare 2023

termin: 24 – 25 maja 2023

miejsce: Gdańsk

Dwukrotnie uczestniczyłam w tym wydarzeniu jako wolontariuszka i z całego serca mogę je polecić. Duża różnorodność tematów, masa ciekawych wystawców i świetni organizatorzy. Jeśli nie masz planów na końcówkę maja, możesz także wesprzeć Infoshare jako wolontariusz (więcej informacji TUTAJ). Wspomnienia z zeszłorocznego wolontariatu możesz przeczytać TU.

test:fest

termin: 11 marca 2023

miejsce: Wrocław

Na tę konferencję wybieram się od kilku lat i cały czas nie mogę dotrzeć. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku także się nie uda (ze względu na inne zobowiązania)… Ale konferencja jest bardzo warta uwagi i jeśli masz możliwość uczestnictwa – ZACHĘCAM 🙂

Więcej o test:fest przeczytasz TUTAJ.

Testwarez

termin: TBA

miejsce: TBA

Konferencja Testwarez jest organizowana przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych. SJSI od 19 lat promuje i wspiera wymianę wiedzy wśród praktyków zajmujących się zapewnieniem jakości. Testwarez to największa i najstarsza polska konferencja skupionej na obszarze jakości oprogramowania.

strona Testwarez

Więcej o tegorocznej edycji Test Warez przeczytasz TU.

Na Podbój IT

termin: TBA

miejsce: Kraków

Czy IT jest dla każdego? Czy programista to jedyna słuszna ścieżka? Jakie są inne opcje? Co czeka mnie na rozmowie rekrutacyjnej?
Jak pokierować swoją karierą, a czego się wystrzegać? Jak udało się to innym? Zadajesz sobie takie pytania?

Jeśli chciałbyś się tego dowiedzieć – zapraszamy!

strona wydarzenia: https://podboj.it/

Najbardziej aktualne informacje na FB wydarzenia.

TestDive

termin: październik 2023

miejsce: Kraków

Raz na żywo, raz online – to mój wynik, jeśli chodzi o konferencję TestDive. Pełna konkretów i (co dla mnie jest największą zaletą) organizowana w Krakowie. Więcej przeczytasz TUTAJ.

Quality Excites

termin: TBA

miejsce: Gliwice

W zeszłym roku się nie odbyła, ale jeszcze przed pandemią uczestniczyłam 2 razy i było to super doświadczenie. Ciekawe prelekcje, świetna organizacja – bardzo chętnie wybrałabym się ponownie. Więcej o konferencji przeczytasz TUTAJ.

Meetupy

W większości (o ile nie we wszystkich) dużych miastach odbywają się także regularne meetupy*, na których spotykają się lokalni testerzy przy różnego rodzaju napojach, aby wysłuchać prelekcji i porozmawiać (a także się poznać). Poniżej przykładowe grupy działające w Polsce:

  • KraQA – spotkania w Krakowie
  • ŁuczniczQA – spotkania w Bydgoszczy
  • 3QA – spotkania w Trójmieście

Konferencje 2023 – podsumowanie

Mam świadomość, że nie przedstawiłam wszystkich konferencji, jakie odbędą się w tym roku. Które z nich znasz? A może na którąś z nich się wybierasz? Jeśli jednak planujesz jakąś niewymienioną powyżej, daj proszę znać w komentarzu! Nie mogę się doczekać, aby poznać nowe wydarzenia, w których warto wziąć udział.

Photo by Matthew Osborn on Unsplash

Wraz z 58 innymi kobietami współnapisałam książkę o dzieleniu się wiedzą i zarabianiu na niej online.

Chcesz wiedzieć więcej?

2 komentarze do “Konferencje 2023”

  1. Pingback: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych - Jolanta Klima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *